ОСОБЛИВОСТІ ВИРОЩУВАННЯ МОНОКРИСТАЛІВ ТВЕРДИХ РОЗЧИНІВ В СИСТЕМАХ Ag6PS5I‒Ag7GeS5I ТА Ag7SiS5I‒Ag7GeS5I
DOI:
https://doi.org/10.24144/2414-0260.2021.1.29-34Анотація
Застосування інноваційних рішень, які є технічно – обґрунтованими та економічно-прийнятними із використанням екологічно безпечних компонентів є одним з ключових моментів, на сучасному етапі розвитку людства з розповсюдження ідей ефективного використання енергоресурсів. Суперіонні провідники займають чільне місце у вирішенні проблем енергозберігаючих технологій, оскільки є матеріалами для створення на їх основі електрохімічних сенсорів і твердотільних джерел енергії. Тетрарні срібловмісні сполуки структури аргіродиту Ag6PS5I, Ag7SiS5I та Ag7GeS5I володіють рядом переваг, зокрема хімічною стабільністю, високими значеннями іонної провідності, здатністю утворювати широкі ряди твердих розчинів за рахунок структурних особливостей.
Дана робота присвячена розробці та оптимізації технології одержання якісних монокристалічних зразків твердих розчинів на основі сполук структури аргіродиту, що утворюються в системах Ag6PS5I‒Ag7GeS5I та Ag7SiS5I‒Ag7GeS5I.
Синтез твердих розчинів досліджуваних систем здійснювали прямим однотемпературним методом з попередньо отриманих тетрарних сполук артгентуму Ag6PS5I, Ag7SiS5I та Ag7GeS5I. Максимальна температура синтезу складала 1273 K (витримка 72 год). Охолодження до експериментально підібраних температур відпалу 733 K (Ag6PS5I‒Ag7GeS5I) та 873 K (Ag7SiS5I‒Ag7GeS5I) проводили зі швидкістю 100 K/год. Відпал тривав 120 год.
Вирощування монокристалів твердих розчинів на основі тетрарних сполук артгентуму Ag6PS5I, Ag7SiS5I та Ag7GeS5I здійснювали методом спрямованої кристалізації з розчину-розплаву за Бріджменом. Ріст монокристалів проходив в тризонній ростовій печі у кварцовому контейнері з конусоподібною нижньою частиною. Встановлено оптимальні технологічні режими вирощування монокристалів твердих розчинів систем Ag6PS5I‒Ag7GeS5I та Ag7SiS5I‒Ag7GeS5I. В результаті проведених досліджень отримано монокристалічні зразки складу Ag6+x(P1-xGex)S5I (х=0.25, 0.5, 0.75) та Ag7(Si1-xGex)S5I (х=0.2, 0.4, 0.6, 0.8) темно-сірого кольору з металевим блиском довжиною 30-40 мм і діаметром 10-12 мм.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ліцензування
Стаття та будь-який пов’язаний з нею опублікований матеріал поширюється за ліцензією Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0)
Умови цієї ліцензії не впливають на права автора чи іншого творчого виконавця захищати цілісність і право власності на свою роботу.
Авторське право на макет журналу та обкладинки повністю належить ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Весь контент публікується добросовісно, і думки, висловлені авторами, є тільки їхніми та не обов’язково відображають точку зору ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Автори надають РВВ ДВНЗ "Ужгородський національний університет" ліцензію на публікацію статті та ідентифікують себе як першовидавця.
Авторське право
Авторські права на будь-яку статтю зберігаються за автором(ами).
Публікацію статті мають схвалити всі автори та відповідальні органи інститутів, в яких виконувалося дослідження, якщо такі є.
Автори можуть уповноважити одного зі своїх співавторів діяти від їхнього імені та бути автором-кореспондентом, який відповідає за листування з редакційною командою журналу.
Автори можуть надати будь-якій третій стороні право вільно використовувати статтю за умови зазначення авторів та належного оформлення цитування.