СПОЛУКИ ТИПУ Tl6ВС4 І А2TeC6 (А – ЛУЖНІ МЕТАЛИ І ТАЛІЙ (І); В – S, Se, Te; C – F, Cl, Br, I): ЗАКОНОМІРНОСТІ ЗМІНИ ТА ПРОГНОЗ ВЛАСТИВОСТЕЙ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2414-0260.2022.1.22-27Анотація
Метою роботи було узагальнення експериментальних відомостей щодо деяких фізичних властивостей халькоген-галогенідних тернарних сполук типу Tl6ВС4 і А2TeC6 (де А – лужні метали і Tl(І); В – S, Se, Te; C – F, Cl, Br, I) в залежності від величини середнього заряду ядер хімічних елементів, що входять до складу згаданих сполук, а також створення, на основі знайдених закономірностей, прогностичних моделей для передбачення відповідних властивостей гіпотетичних аналогів.
За результатами встановлених закономірностей та відповідних узагальнень уперше знайдено прогнозні показники температури плавлення гіпотетичних сполук складів Tl6S(Se,Te)F4, Tl6S(Se,Te)Cl4, Tl2TeF6(Cl6) та ширини забороненої зони сполук Tl6SF4(Cl4) і Tl2TeF6(Cl6).
Аналіз закономірностей, знайдених для експериментально визначених кристалічних структур сполук типу А2TeC6 (де А – лужні метали і Tl(І); C – галоген), що кристалізуються у структурному сімействі перовскіту і його похідних, зроблено припущення щодо ймовірності кристалізації гіпотетичних тернарних сполук складів Li2(Na2)TeBr6 в одній із низькосиметричних сингоній (моноклінній або триклінній), що є стабільними для цього класу сполук при значній різниці іонних радіусів галогену й одновалентного металу.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ліцензування
Стаття та будь-який пов’язаний з нею опублікований матеріал поширюється за ліцензією Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0)
Умови цієї ліцензії не впливають на права автора чи іншого творчого виконавця захищати цілісність і право власності на свою роботу.
Авторське право на макет журналу та обкладинки повністю належить ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Весь контент публікується добросовісно, і думки, висловлені авторами, є тільки їхніми та не обов’язково відображають точку зору ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Автори надають редакційно-видавничому відділу ДВНЗ "Ужгородський національний університет" ліцензію на публікацію статті та ідентифікують себе як першовидавця.
Авторське право
Авторські права на будь-яку статтю зберігаються за автором(ами).
Публікацію статті мають схвалити всі автори та відповідальні органи інститутів, в яких виконувалося дослідження, якщо такі є.
Автори можуть уповноважити одного зі своїх співавторів діяти від їхнього імені та бути автором-кореспондентом, який відповідає за листування з редакційною командою журналу.
Автори можуть надати будь-якій третій стороні право вільно використовувати статтю за умови зазначення авторів та належного оформлення цитування.