ВИРОЩУВАННЯ МОНОКРИСТАЛІВ ТВЕРДИХ РОЗЧИНІВ Ag7+x(P1-xGex)S6 (x = 0.1; 0.25; 0.33)
DOI:
https://doi.org/10.24144/2414-0260.2022.2.5-9Анотація
Тернарні аргіродити срібла проявляють широкий спектр властивостей та відносять до перспективних твердотільних провідників, термоелектриків, фотовольтаїчних та нелінійно-оптичних матеріалів. Це забезпечується особливістю кристалічної структури аргіродитів, що поєднує жорстку аніонну та розупорядковану катіонну підрешітку. Дана робота присвячена розробці режиму вирощування якісних монокристалічних зразків твердих розчинів на основі фосфор-вмісного аналогу аргіродиту Ag7+x(P1-xGex)S6 (x = 0.1; 0.25; 0.33) методом спрямованої кристалізації з розплаву. Полікристалічні сплави твердих розчинів Ag7+x(P1-xGex)S6 (x = 0.1; 0.25; 0.33) одержували з попередньо синтезованих Ag7PS6 та Ag8GeS6. Синтез проводили одностадійним однотемпературним методом при максимальній температурі 1010°C. Фазовий склад сплавів встановлювали методом РФА. Фазовий аналіз одержаних полікристалічних сплавів не виявив рефлексів домішкових фаз. Результати термічних досліджень сплавів Ag7+x(P1-xGex)S6 використані для розробки технологічного режиму вирощування монокристалів. Вирощування монокристалів Ag7+x(P1-xGex)S6 здійснювали з розплаву методом спрямованої кристалізації. В результаті проведеного дослідження одержано якісні монокристали твердих розчинів Ag7+x(P1-xGex)S6 (x = 0.1; 0.25; 0.33). За результатами РФА встановлено, що твердий розчин складу Ag7.1(P0.9Ge0.1)S6 кристалізується у примітивній кубічній комірці ПГ P213, а тверді розчини Ag7.25(P0.75Ge0.25)S6 та Ag7.33(P0.67Ge0.33)S6 кристалізується у метастабільній за кімнатної температури високотемпературній модифікації з ПГ F-43m.
Ключові слова: аргіродити; монокристали; спрямована кристалізація; фазовий аналіз.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ліцензування
Стаття та будь-який пов’язаний з нею опублікований матеріал поширюється за ліцензією Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0)
Умови цієї ліцензії не впливають на права автора чи іншого творчого виконавця захищати цілісність і право власності на свою роботу.
Авторське право на макет журналу та обкладинки повністю належить ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Весь контент публікується добросовісно, і думки, висловлені авторами, є тільки їхніми та не обов’язково відображають точку зору ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Автори надають редакційно-видавничому відділу ДВНЗ "Ужгородський національний університет" ліцензію на публікацію статті та ідентифікують себе як першовидавця.
Авторське право
Авторські права на будь-яку статтю зберігаються за автором(ами).
Публікацію статті мають схвалити всі автори та відповідальні органи інститутів, в яких виконувалося дослідження, якщо такі є.
Автори можуть уповноважити одного зі своїх співавторів діяти від їхнього імені та бути автором-кореспондентом, який відповідає за листування з редакційною командою журналу.
Автори можуть надати будь-якій третій стороні право вільно використовувати статтю за умови зазначення авторів та належного оформлення цитування.