ПОРІВНЯННЯ ФУНГІЦИДНОЇ АКТИВНОСТІ ПРЕПАРАТУ ФЛУКОНАЗОЛ ТА СИНТЕЗОВАНИХ ФЛЮОРОВМІСНИХ 1,2,4-ТРИАЗОЛІВ IN VITRO ТА IN SILICO МЕТОДАМИ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2414-0260.2021.2.49-54Анотація
Хвороби, що викликані грибковими інфекціями щороку вражають мільйони людей та рослин. Candida albicans - один з найпоширеніших грибків, що є збудником різноманітних фунгемій, які є смертельно небезпечними, особливо для онкохворих та ВІЛ-позитивних людей. Водночас медикаментозна терапія спрямована на лікування даних захворювань обмежена невеликою кількістю використовуваних препаратів. Серед них одним з найчастіше використовуваних як у лікуванні людей, так і у складі активних компонентів фунгіцидів сільського господарства є флуконазол – засіб, який поєднує у своєму складі ядро 1,2,4-триазолу та атоми флюору.
Раніше нами було досліджено досліджено протигрибкову активність конденсованих солей тіазоло[3,2-b][1,2,4]триазолію, одержаних методом електрофільної внутрішньомолекулярної циклізації, біс-триазолів і їх алкільованих похідних, а також доведено доцільність їхнього застосування в якості бактерицидів та фунгіцидів.
Метою даної роботи є дослідити взаємодії флуконазолу та синтезованих нами флюоровмісних сполук класу 1,2,4-триазолу з ферментом «ЕС 2.2.1.6 Acetolactate synthase» у кристалічній структурі Candida albicans та оцінити можливе застосування одержаних речовин в якості фунгіцидів.
В рамках даного дослідження нами досліджено протигрибкову дію флюоровмісних похідних 1,2,4-триазол-3-тіону. Виконано молекулярний докінг для сполук, що виявили найвищу фунгіцидну активність та препарату флуконазолу до ферменту «ЕС 2.2.1.6 Acetolactate synthase» Candida albicans. Виявлено, що одна із тестованих речовин показала вищу спорідненість до зв’язування в активному центрі ферменту ніж флуконазол. Отже, досліджувані речовини є перспективними протигрибковими агентами.
Ключові слова: 1,2,4-триазол-3-тіон; фунгіцидна активність; молекулярний докінг; Candida albicans.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ліцензування
Стаття та будь-який пов’язаний з нею опублікований матеріал поширюється за ліцензією Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0)
Умови цієї ліцензії не впливають на права автора чи іншого творчого виконавця захищати цілісність і право власності на свою роботу.
Авторське право на макет журналу та обкладинки повністю належить ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Весь контент публікується добросовісно, і думки, висловлені авторами, є тільки їхніми та не обов’язково відображають точку зору ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Автори надають редакційно-видавничому відділу ДВНЗ "Ужгородський національний університет" ліцензію на публікацію статті та ідентифікують себе як першовидавця.
Авторське право
Авторські права на будь-яку статтю зберігаються за автором(ами).
Публікацію статті мають схвалити всі автори та відповідальні органи інститутів, в яких виконувалося дослідження, якщо такі є.
Автори можуть уповноважити одного зі своїх співавторів діяти від їхнього імені та бути автором-кореспондентом, який відповідає за листування з редакційною командою журналу.
Автори можуть надати будь-якій третій стороні право вільно використовувати статтю за умови зазначення авторів та належного оформлення цитування.