ВИРОЩУВАННЯ МОНОКРИСТАЛІВ АРГІРОДИТУ Ag8GeS6
DOI:
https://doi.org/10.24144/2414-0260.2022.1.53-57Анотація
Мінерал Ag8GeS6 є родоначальником широкого класу тетраедрично щільно упакованих фаз об’єднаних спільною назвою аргіродити. Тернарні аргіродити є складними халькогенідами, що формуються на основі багато- та однозарядних катіонів. Структуроутворюючими поліедрами є тетраедри, що формується на основі багатозарядного катіону та халькогенів, а однозарядні катіони займають утворені пустоти. Аргіродити відносять до перспективних твердотільних провідників та термоелектриків. Метою даної роботи є розробка близьких до оптимальних умов вирощування монокристалів Ag8GeS6 методом спрямованої кристалізації з розплаву. Вихідна шихта Ag8GeS6 одержана з елементарних компонентів високої чистоти двостадійним однотемпературним методом. Методом ДТА підтверджено конгруентний характер плавлення Ag8GeS6 (Тпл = 958°C) та проходження структурного фазового переходу Pna21→F-43m при температурі 227°C. Вирощування монокристалу Ag8GeS6 здійснювали з розплаву методом спрямованої кристалізації. Режим росту Ag8GeS6 підбирали з врахуванням характеру термічної поведінки сполуки на основі даних ДТА. Вирощений монокристал Ag8GeS6 довжиною ~ 30 мм та діаметром 12 мм та володіє середнім ступенем спайності. За результатами РФА встановлено, що вирощений монокристал Ag8GeS6 є однофазним та кристалізується в низькотемпературній модифікації ПГ Pna21 з параметрами гратки: a = 15.147 Å, b = 7.469 Å, c = 10.584 Å.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ліцензування
Стаття та будь-який пов’язаний з нею опублікований матеріал поширюється за ліцензією Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0)
Умови цієї ліцензії не впливають на права автора чи іншого творчого виконавця захищати цілісність і право власності на свою роботу.
Авторське право на макет журналу та обкладинки повністю належить ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Весь контент публікується добросовісно, і думки, висловлені авторами, є тільки їхніми та не обов’язково відображають точку зору ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Автори надають РВВ ДВНЗ "Ужгородський національний університет" ліцензію на публікацію статті та ідентифікують себе як першовидавця.
Авторське право
Авторські права на будь-яку статтю зберігаються за автором(ами).
Публікацію статті мають схвалити всі автори та відповідальні органи інститутів, в яких виконувалося дослідження, якщо такі є.
Автори можуть уповноважити одного зі своїх співавторів діяти від їхнього імені та бути автором-кореспондентом, який відповідає за листування з редакційною командою журналу.
Автори можуть надати будь-якій третій стороні право вільно використовувати статтю за умови зазначення авторів та належного оформлення цитування.