ВПЛИВ ЗАМІЩЕННЯ Bi→Sb НА СТРУКТУРНІ ЗМІНИ У МЕЖАХ ТВЕРДОГО РОЗЧИНУ AgBi1-xSbxS2 (x = 0-1)
DOI:
https://doi.org/10.24144/2414-0260.2022.2.23-28Анотація
Робота присвячена вивченню впливу ізовалентного заміщення на параметри структурних елементів кристалічної структури твердих розчинів AgBi1-xSbxS2 (x = 0 – 1). Обмежуючі ізоструктурні фази твердого розчину кристалізуються в кубічній сингонії (ПГ Fm-3m). Зразки окремих складів твердого розчину AgBi1-xSbxS2 (x = 0 – 1) синтезовані у кварцових вакуумованих (10–2 Па) контейнерах в електричній муфельній печі з програмним управлінням технологічними процесами МП-30. Рентґенівські порошкограми, які були отримані на дифрактометрі DRON 4-13, проаналізовано з використанням програмного пакету WINCSD. Візуалізація кристалічної структури зроблена за допомогою програми VESTA. Варто зазначити, що метод твердофазних реакцій дозволяє отримувати достатньо чисті матеріали, які придатні для вимірювання фізичних властивостей. Зміна параметрів комірки в межах твердого розчину описується позитивним відхиленням від правила Вегарда. У структурі заповнені лише всі октаедричні порожнини, що свідчить про перспективу можливого легування атомами з малим радіусом, які, ймовірно, можуть бути локалізовані в тетраедричних порожнинах. Зміна об’єму октаедричних порожнин має лінійний характер.
Ключові слова: кристалічна структура; твердий розчин; елементарна комірка.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ліцензування
Стаття та будь-який пов’язаний з нею опублікований матеріал поширюється за ліцензією Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0)
Умови цієї ліцензії не впливають на права автора чи іншого творчого виконавця захищати цілісність і право власності на свою роботу.
Авторське право на макет журналу та обкладинки повністю належить ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Весь контент публікується добросовісно, і думки, висловлені авторами, є тільки їхніми та не обов’язково відображають точку зору ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Автори надають редакційно-видавничому відділу ДВНЗ "Ужгородський національний університет" ліцензію на публікацію статті та ідентифікують себе як першовидавця.
Авторське право
Авторські права на будь-яку статтю зберігаються за автором(ами).
Публікацію статті мають схвалити всі автори та відповідальні органи інститутів, в яких виконувалося дослідження, якщо такі є.
Автори можуть уповноважити одного зі своїх співавторів діяти від їхнього імені та бути автором-кореспондентом, який відповідає за листування з редакційною командою журналу.
Автори можуть надати будь-якій третій стороні право вільно використовувати статтю за умови зазначення авторів та належного оформлення цитування.