СИНТЕЗ ТЕРМІНАЛЬНИХ 2-АЛКЕНІЛ(АЛКІНІЛ)ТІО-5-ЦІАНО-6-(п-ДИМЕТИЛАМІНОФЕНІЛ)ПІРИМІДИН-4-ОНІВ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2414-0260.2022.2.79-83Анотація
Моно- та поліциклічні піримідини володіють протипухлинною, противірусною, протисудомною активностями, проявляють протизапальну та знеболюючу дію, є інгібіторами альдозоредуктази, росту рослин. Алкенілфункціоналізовані піримідини добре себе зарекомендували як субстрати для дослідження регіоселективності реакцій електрофільної гетероциклізації під дією галогеновмісних електрофільних агентів, а галогено- та халькогенофункціоналізовані продукти циклізації проявляли високу антибактеріальну, протигрибкову та протималярійну активності. Введення до таких алкенілпіримідинів нових функціональних груп, здатних до модифікації, може суттєво вплинути на їх реакційну здатність та змінити/підсилити біологічну активність продуктів галоциклізації. Нами запропоновано синтез 2-алкеніл(алкініл)тіо похідних 5-ціано-6-(п-диметиламінофеніл)-піримідин-4-ону, що містять лабільну до функціоналізації ціано-групу. В результаті алкілування 2-тіоксо-5-ціано-6-(п-диметиламінофеніл)піримідин-4-он ненасиченими алкіл галогенідами в лужному середовищі одержано перспективні для гетероциклізації галогеновмісними електрофільними реагентами термінальні алкенільні (аліл, металіл) та алкінільні (пропаргіл) тіоетери ціанопіримідинону.
Ключові слова: 2-тіоксо-5-ціано-піримідин-4-он; алкілування; алкенілтіопіримідинон; алкiнілтіопіримідинон.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ліцензування
Стаття та будь-який пов’язаний з нею опублікований матеріал поширюється за ліцензією Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0)
Умови цієї ліцензії не впливають на права автора чи іншого творчого виконавця захищати цілісність і право власності на свою роботу.
Авторське право на макет журналу та обкладинки повністю належить ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Весь контент публікується добросовісно, і думки, висловлені авторами, є тільки їхніми та не обов’язково відображають точку зору ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Автори надають редакційно-видавничому відділу ДВНЗ "Ужгородський національний університет" ліцензію на публікацію статті та ідентифікують себе як першовидавця.
Авторське право
Авторські права на будь-яку статтю зберігаються за автором(ами).
Публікацію статті мають схвалити всі автори та відповідальні органи інститутів, в яких виконувалося дослідження, якщо такі є.
Автори можуть уповноважити одного зі своїх співавторів діяти від їхнього імені та бути автором-кореспондентом, який відповідає за листування з редакційною командою журналу.
Автори можуть надати будь-якій третій стороні право вільно використовувати статтю за умови зазначення авторів та належного оформлення цитування.