КОМПЛЕКСИ п-МЕТОКСИФЕНІЛТЕЛУРТРИХЛОРИДУ З АЛІЛЬНИМИ ТІОЕТЕРАМИ 5-АРИЛ-1,3,4-ОКСАДІАЗОЛУ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2414-0260.2023.1.57-61Анотація
1,3,4-Оксадіазол та його функціональні похідні володіють широким спектром біологічної активності. Відомі приклади використання оксадіазолів у матеріалознавстві, як високоенергетичних молекул. Тому синтез нових функціональних похідних на їх основі є актуальною проблемою. В даній роботі наведено синтез алільних тіоетерів 5-нітрофеніл-1,3,4-оксадіазолу реакцією алкілування відповідних тіонів аліл бромідом в спиртово-лужному середовищі. Такі тіоетери досліджувалися в реакціях з фенілселентригалогенідами, в результаті чого синтезовано галогеніди оксадіазоло[2,3-d][1,3,4]тіаселеназинію. Нами досліджено взаємодію телуровмісного аналогу — п-метоксифенілтелуртрихлориду з алільними тіоетерами 5-нітрофеніл-1,3,4-оксадіазолу. Встановлено, що реакція між п-метоксифенілтелуртрихлоридом та досліджуваними алкенільними тіоетерами протягом 8 годин відбувається з утворенням адуктів складу субстрат-електрофіл 1:1 не залежно від співвідношення реагентів. Спроби зміни полярності розчинника, збільшення часу реагування та зміни температурного режиму не змінили напрямку реакції. На основі отриманих експериментальних спектральних даних та даних елементного аналізу запропоновано будову одержаних комплексів.
Ключові слова: п-метоксифенілтелуртрихлорид; 1,3,4-оксадіазол; алільні тіоетери; телурорганічні сполуки; молекулярні комплекси.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ліцензування
Стаття та будь-який пов’язаний з нею опублікований матеріал поширюється за ліцензією Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0)
Умови цієї ліцензії не впливають на права автора чи іншого творчого виконавця захищати цілісність і право власності на свою роботу.
Авторське право на макет журналу та обкладинки повністю належить ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Весь контент публікується добросовісно, і думки, висловлені авторами, є тільки їхніми та не обов’язково відображають точку зору ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Автори надають РВВ ДВНЗ "Ужгородський національний університет" ліцензію на публікацію статті та ідентифікують себе як першовидавця.
Авторське право
Авторські права на будь-яку статтю зберігаються за автором(ами).
Публікацію статті мають схвалити всі автори та відповідальні органи інститутів, в яких виконувалося дослідження, якщо такі є.
Автори можуть уповноважити одного зі своїх співавторів діяти від їхнього імені та бути автором-кореспондентом, який відповідає за листування з редакційною командою журналу.
Автори можуть надати будь-якій третій стороні право вільно використовувати статтю за умови зазначення авторів та належного оформлення цитування.