ТЕМПЕРАТУРНА ПОВЕДІНКА КРАЮ ОПТИЧНОГО ПОГЛИНАННЯ МОНОКРИСТАЛУ Ag8GeS6
DOI:
https://doi.org/10.24144/2414-0260.2024.1.28-33Ключові слова:
аргіродити; тверді розчини; монокристали; оптичні властивості; оптична псевдоширина забороненої зони.Анотація
Вимірювання спектрів оптичного пропускання монокристалічного тернарного сульфіду Ag8GeS6 проведено у температурному діапазоні 77–300 K на попередньо підготовлених зразках (плоскопаралельні з полірованою поверхнею до оптичної якості). Спектральні залежності lnα при всіх досліджуваних температурах мають експоненціальну форму поблизу краю поглинання, що свідчить про їх підпорядкування правилу Урбаха. Шляхом екстраполяції спектральних залежностей lnα, встановлено наявність однієї точки збіжності та визначено її координати a0 = 5.25×107 см-1та E0 = 1.88 еВ. Наявність однієї точки збіжності, вказує на відсутність фазових переходів у досліджуваному температурному діапазоні. З експоненційних ділянок спектральних залежностей lnα, визначено параметр крутизни σ краю оптичного поглинання в досліджуваному температурному діапазоні. В результаті проаналізовано вплив температури на електрон-фононну взаємодію. Визначені значення оптичної псевдоширини забороненої зони монокристалу тернарного сульфіду Ag8GeS6 Eg* = 1.466 еВ та енергії Урбаха EU = 21.90 меВ дозволяють припустити, що монокристалічний зразок тіогерманату аргентуму Ag8GeS6 може бути використаний як перспективний матеріал для збору сонячних променів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ліцензування
Стаття та будь-який пов’язаний з нею опублікований матеріал поширюється за ліцензією Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0)
Умови цієї ліцензії не впливають на права автора чи іншого творчого виконавця захищати цілісність і право власності на свою роботу.
Авторське право на макет журналу та обкладинки повністю належить ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Весь контент публікується добросовісно, і думки, висловлені авторами, є тільки їхніми та не обов’язково відображають точку зору ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Автори надають редакційно-видавничому відділу ДВНЗ "Ужгородський національний університет" ліцензію на публікацію статті та ідентифікують себе як першовидавця.
Авторське право
Авторські права на будь-яку статтю зберігаються за автором(ами).
Публікацію статті мають схвалити всі автори та відповідальні органи інститутів, в яких виконувалося дослідження, якщо такі є.
Автори можуть уповноважити одного зі своїх співавторів діяти від їхнього імені та бути автором-кореспондентом, який відповідає за листування з редакційною командою журналу.
Автори можуть надати будь-якій третій стороні право вільно використовувати статтю за умови зазначення авторів та належного оформлення цитування.