ЕЛІПСОМЕТРИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ МОНОКРИСТАЛІВ ТВЕРДИХ РОЗЧИНІВ Ag7+x(P1-xGex)S6
DOI:
https://doi.org/10.24144/2414-0260.2024.1.54-58Ключові слова:
аргіродити; тверді розчини; монокристали; оптичні властивості; оптична ширина забороненої зони.Анотація
Дана робота присвячена дослідженню фізичних характеристик монокристалічних зразків твердих розчинів Ag7+x(P1-xGex)S6 (x = 0; 0.1; 0.25; 0.33; 0.5; 0.75; 1), а саме вивченню впливу гетеровалентного катіонного заміщення P5+↔Ge4+ на оптичні властивості твердих розчинів Ag7+x(P1-xGex)S6. Монокристали твердих розчинів Ag7+x(P1-xGex)S6 вирощені методом спрямованої кристалізації з розплаву. Спеціально підготовлені зразки отриманих монокристалів твердих розчинів досліджені методом спектральної еліпсометрії. Спектральні залежності показника заломлення характеризуються нелінійністю з максимумом у спектральному діапазоні ~645 - 820 нм. Встановлено, що гетеровалентне катіонне заміщення в межах аніонної підгратки у твердих розчинах P5+→Ge4+ призводить до монотонного нелінійного зростання показника заломлення n від 2.58 (x = 0) до 2.75 (x = 1). Отримані значення показника заломлення використовували для опису оптичних параметрів з використанням рівнянням Вемпла-Ді Доменіко. Встановлені значення оптичної ширини забороненої зони Eg (1.38÷2.22 еВ) дозволяють припустити, що монокристалічні зразки твердих розчинів Ag7+x(P1-xGex)S6 можуть бути використані як перспективні матеріали для сонячної енергетики.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ліцензування
Стаття та будь-який пов’язаний з нею опублікований матеріал поширюється за ліцензією Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0)
Умови цієї ліцензії не впливають на права автора чи іншого творчого виконавця захищати цілісність і право власності на свою роботу.
Авторське право на макет журналу та обкладинки повністю належить ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Весь контент публікується добросовісно, і думки, висловлені авторами, є тільки їхніми та не обов’язково відображають точку зору ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Автори надають редакційно-видавничому відділу ДВНЗ "Ужгородський національний університет" ліцензію на публікацію статті та ідентифікують себе як першовидавця.
Авторське право
Авторські права на будь-яку статтю зберігаються за автором(ами).
Публікацію статті мають схвалити всі автори та відповідальні органи інститутів, в яких виконувалося дослідження, якщо такі є.
Автори можуть уповноважити одного зі своїх співавторів діяти від їхнього імені та бути автором-кореспондентом, який відповідає за листування з редакційною командою журналу.
Автори можуть надати будь-якій третій стороні право вільно використовувати статтю за умови зазначення авторів та належного оформлення цитування.