ФЛУОРОВМІСНІ 1,2,4-ТРИАЗОЛИ ЯК ПЕРСПЕКТИВНІ АНТАГОНІСИТЧНІ АГЕНТИ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2414-0260.2024.1.59-63Ключові слова:
флуорозаміщені 1,2,4-триазоли; антагоністична активність; сумісне культивування; антимікробні засоби.Анотація
Стаття описує дослідження антагоністичної активності нових флуоровмісних 1,2,4-триазол-3-тіонів на різних штамах умовно-патогенних мікроорганізмів, включаючи Klebsiella pneumoniae, Serratia ficaria, Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus та мікроскопічні гриби Candida albicans. Використано метод сумісного культивування з клінічними ізолятами згаданих мікроорганізмів, кількісно проаналізовано та оцінено чистоту культур за допомогою бактеріоскопії та мікроскопії.
Результати показали, що 4-феніл-5-трифлуороетил-1,2,4-триазол-3-тіон та 4-феніл-5-пентафлуороетил-1,2,4-триазол-3-тіон проявили найвищу ефективність у інгібуванні росту Staphylococcus aureus та Serratia ficaria відповідно. Дані сполуки виявилися перспективними антимікробними агентами, що вказує на їх потенційне застосування в різних сценаріях лікування та профілактики інфекцій. Отримані результати дають підставу для подальших досліджень з метою вдосконалення цих сполук, їхньої функціоналізації, пошуку оптимальних структур, доведення високої аантимікробної та фунгіцидної дії, а також кінцевого впровадження в клінічну практику для боротьби з різноманітними патогенними мікроорганізмами та підтримки громадського здоров'я.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ліцензування
Стаття та будь-який пов’язаний з нею опублікований матеріал поширюється за ліцензією Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0)
Умови цієї ліцензії не впливають на права автора чи іншого творчого виконавця захищати цілісність і право власності на свою роботу.
Авторське право на макет журналу та обкладинки повністю належить ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Весь контент публікується добросовісно, і думки, висловлені авторами, є тільки їхніми та не обов’язково відображають точку зору ДВНЗ "Ужгородський національний університет".
Автори надають редакційно-видавничому відділу ДВНЗ "Ужгородський національний університет" ліцензію на публікацію статті та ідентифікують себе як першовидавця.
Авторське право
Авторські права на будь-яку статтю зберігаються за автором(ами).
Публікацію статті мають схвалити всі автори та відповідальні органи інститутів, в яких виконувалося дослідження, якщо такі є.
Автори можуть уповноважити одного зі своїх співавторів діяти від їхнього імені та бути автором-кореспондентом, який відповідає за листування з редакційною командою журналу.
Автори можуть надати будь-якій третій стороні право вільно використовувати статтю за умови зазначення авторів та належного оформлення цитування.